SK LIONS VELEŠÍN B - TJ BOREK

Krajský přebor

Přestávka

Osmifinále a čtvrtfinále Poháru FAČR ve futsalu 2017

Ve čtvrtfinále vybojoval PCO Rudolfov s prvoligovým Svarogem FC Teplice v pondělí 30.10. v hala Lokomotivy České Budějovice vítězství 5:4 a postup do semifinále celostátní části. _ _ _ _

PCO RUDOLFOV  -  SVAROG TEPLICE   5 : 4  .  (3:3)
Po zodpovědném a kolektivním výkonu slaví jihočeský zástupce v celostátní části postup do semifinále. Soupeřem jim byl Svarog Teplice, který před sezonou koupil prvoligovou licenci od Benaga. Před tím hrál jako nástupce Balticflory divizi "A". Tepličtí byli od začátku utkání více u míče, ale do první šance se dostal po brejkové přihrávce Vaněček, ale neproměnil. Pak však překvapila Beránka střela Künzla téměř z půlky a hosté šli do vedení. Ještě v téže minutě ale po samostatné akci srovnal skore kapitán domácích Pouzar. Tlak hostů pokračoval a přes vynikající výkon Beránka se prosadili dva ze čtyř Brazilců na palubovce a stav byl 1:3. V 15. minutě po výborném pasu od Jasanského snížil Hačka. Tepličtí měli na svém kontě 5 faulů a tak se uchýlili k power-play. Takticky to však příliš nezvládali a domácí se několikrát zmocnili míče, ale prázdnou branku hostů přímo neohrozili. Až v předposlední minutě tentokrát po pasu od Slámy prostřelil Hačka zastupujícího golmana Neneho. V poslední minutě měli domácí ještě možnost po faulu na Pouzara 10-ti metrový kop. Sláma ale trefil jen tyč. Ve 24. minutě v druhém poločase šli domácí poprvé do vedení, když zpětnou nahrávku Jasanského využil Pomeje. Ve 33. minutě se podařilo překonat celý zápas zodpovědně bránící domácí Nene a znovu bylo srovnáno. Ve 37. se ale prodral obranou hostů Pouzar a předložil míč Slámovi, který se nemýlil a domácí opět vedli. Závěr byl infarktový, na hostech se projevovala nervozita v diskuzích s rozhodčími a toho využili domácí a drželi míč na svých sálovkách a po závěrečném hvizdu vypukly bujaré oslavy postupu.
Sestava:  Š.Beránek - M.Jasanský, K.Sláma 1, R.Pouzar 1,  M.Pomeje 1,  J.Hrbáč, O.Hačka 2, S.Peterek, J.Vaněček.
Branky: 4.- Künzl 0:1,  4. Pouzar 1:1,  6.-  Ninho a 12.- Nene (Lucas) 1:3, 15. a 19.-  Hačka (Jasanský a Sláma) a 24.- Pomeje (Jasanský) 4:3, 33.- Nene (Lucas) 4:4, 37. Sláma (Pouzar) 5:4,
Rozhodčí :  L.Kaštánek a J.Matyš (Písek),  Delegát : P.Nánesník,  bez karet,  150 diváků

Stejně jako loni postoupil PCO Rudolfov do čtvrtfinále celostátní části poháru FAČR, když tentokráte vyřadil přední tým 2. ligy západ FC GMM Jablonec (3. 2016, 4. 2017).

FC Rudolfov - FC GMM Jablonec nad Nisou 9:4  .  (5:3)
Branky: 4. Hačka (Hrbáč), 8. Jasanský M. (Hačka), 11. Hrbáč (Sláma), 13. Peterek, 18. Hačka (Hrbáč), 24. Sláma, 25. Pouzar (Sláma), 28. Hačka (Jasanský M.), 29. Peterek - 1. Mečíř P. (Bláha), 2. Mečíř P. (Žemba), 17. Mečíř P. (Bursa), 32. Haunold (Mečíř P.).

Žádné podrobnosti mi nebyly hlášeny (celý víkend jsem byl na druhém konci republiky), výsledek a střelce jsem získal na www.fotbal.cz/futsal.